27. 2. 2013

Neboněco / The orsomething


No konečně. Mám pět minut volna než děcka něco začnout chtít a Blogger nevalí! Tak teda konečně!

Pořád jen něco krásného a inspirativního čtu a sama bych ráda psala, jenže jsou tu pořád nějaké nočníky, co potřebují vynést, poblitíčka čekající na utření, nádobí, prádlo, vaření NEBONĚCO. Furt samý "neboněco".

Ale je tu něco (a není to neboněco) malého, co bych ráda sdílela - po dlouhé době zase používám kvásek a je to úžasné, co se s ním dá dělat, zvlášť když člověk nemá čas a nechce kupu nádobí. A je to zdravé (tedy doufám:-)

První byl chléb, ke kterému jsem se inspirovala u Hanky zde. Trochu jsem si ho upravila (já prostě nedokážu dodržet recept), ale stejně vyšel dobře:-) Říkám mu Chléb z hrnce.

Bylo s ním ale moc nádobí, takže upraven byl ještě jednou a to za pomoci receptu, který byl u naší pekárny a teď se dopekl. Ještě tedy nevím, jak dobře to dopadlo, napíšu snad později. Je to Líný chléb. Jen jeden hrnec na mytí a forma do pekárny.

Kvásku je najednou hromada, nějak se rozmnožil, takže jsem vyzkoušela všechno možné, na co byl čas. Třeba sušenky. Vyšly z toho koláčky a nic moc jim ten kvásek nepomohl. Takže tudy ne , přátelé:-) Musí to mít čas bublat a tohle jsem jen zamíchala a šlo to do trouby. Ani nemám fotku, jsou to takové ovesné hrudky s medem a datlemi, dobré, ale prostě ne to, co jsem zamýšlela. To je holt ta druhá stránka nedodržování receptů.

Ale co se povedlo, bylo toto:Finally! I have about five minutes of spare time before the kids start to need me again and Blogger does not want to get to work!! So finally!!

I have been wanting to publish something little for a long time, I sometimes read the wonderful ideas and look at the wonderful pictures that other people post and really really wish I could share some of my own, but there is always some potty to be washed, spit up to be cleaned, dishes, laundry, cooking OR SOMETHING. My life seems to be full of these orsomethings now..

Yet, there is a little something (not an orsomething:-) I want to share - I have started to use sourdough again recently and have a couple of recipes that are fun and healthy (I hope). Plus - some are even low on mess and work altogether:-)

Arghh! I have started to write this article a month ago!! A MONTH!! Bloody orsomethings... well, no more energy left today, please let me know, if you´d like me to add more English details here!!

3 komentáře:

 1. mně přijde, že život je pořád Neboněco. člověk by chtěl něco vytvořit s viditelným výsledkem (kde se bere tahle potřeba?), ale ty práce, které bývají považovány za hlavně ženské, prostě jsou většinou Neboněco. a to neva. je to strašně důležitý, všechno, co děláš. ty máš teď extrém Neboněco, daný věkem tvých dětí. a to je sice hrozně náročný a vyčerpávající, ale na druhou stranu krásný čas, prostě Něco!
  z kvásku jsem taky nadšená, vedu ho dost sparťánsky, žádný velký vykrmování. ale co dovede, páni!
  krásný chleba a krásné to dole, asi lívanečky, nebo něco...:)
  měj se fajn, Juli!

  OdpovědětSmazat
 2. jo a já jsem nazvala svůj celozrnný kváskový chleba, co se mi osvědčil, chlebem líných, to je legrační, jak přemýšlíme stejně :)

  OdpovědětSmazat
 3. Hani, je to tak!! Vždycky mě tvé komentáře pobaví a pohladí. A já mám pobavení a pohlazení moc ráda!!:-)
  A díky za ta slova o mateřství a důležitosti práce okolo dětí, snažím se na tu už také koukat jinak, už ne jako na uf uf dřinu a nedostatek času a všeho, ale jako na příležitost být s nimi co nejvíc a vlastně je učit pozitivnímu přístupu i v náročných chvílích. Někdy se to i daří:-)
  Také doufám, že se někdy na severu uvidíme!

  OdpovědětSmazat