14. 3. 2013

Myšotriko /The Mouse Tee

Sláva vynálezu jménem prostřihy!!
Za pár korun kilo froté nebo i jiných materiálů, většinou čtverce či obdélníky, na dětské velikosti ideál, a když to není ideál, tak se to nějak udělá, aby byl:-)

Jen ty barvy byly mojí várce trochu mdlé, žlutou jsem použila na kostým pro Lili (uvidíte později) a zelenou šetřím. Ta fialová je krásná, ale jinak samá myší šeď a tělová. No, tak co jiného s tím, že.
Ta aplikace šla překvapivě jednoduše našít, vybrala jsem takový zajímavý steh, co na mém (starém) stroji málo kdy použiju, vypadá jak cikcak, ale nad každým vrcholem je ještě taková mašlička. Říkám mu tedy mašličkový.

Velikost je asi 104, detaily jsou dokreslené obyč fixou na textil. Jo a jinak je to teda ušitý dost hrozně, nejspíš jsem se překonala v tom, jak nerada špendlím a používám střihy, takže jeden rukáv je delší, no a celkově je to takové "kreativní":-) (to je teď moje oblíbené slovo, poslední Zen žen v Respektu mě hodně pobavil:-)


Where´s my cheese?S tím velkým výstřihem budu muset ještě něco udělat / This  will have to be fixed somehow, it is too loose


Mašličkový steh:-) A Bow stitch:-)
 The tee is made of leftovers of terry that bedsheet makers here sell by kilos and they are really cheap. Usually they come in square or rectangle shapes and their size is perfect for children´s wear.

The mouse was actually pretty easy to sew on, I used something that looked like a bow shaped stitch on my (very old) machine, probably a fake overlock stitch:-)
As I am not a great seemstress and hate things like pinning and measuring, the result is very, errr, "creative" - one sleeve longer, and the neckline! Well, that´s the price for sewing quickly:-)


2 komentáře:

  1. Prostřihy jsou supr, u nás dříve na tržišti prodávali prostřihy teplákoviny, to se to pak na děti šilo:-))
    Myš je božííí:-)))
    Ajka

    OdpovědětVymazat
  2. Velmi sympatické triko i přístup k šití!

    OdpovědětVymazat